Na zdjęciu sądu ikonka biurka

Produkujemy meble sądowe, gabinetowe i biurowe zarówno dla klientów instytucjonalnych jak i prywatnych. Specjalizujemy się w wykonywaniu indywidualnych zleceń, produkcji mebli na wymiar, mebli dostosowanych do architektury i klimatu budynku z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i wymagań klientów.

Wykonujemy meble stylizowane , jak również meble o nowoczesnym wzornictwie. Wykonując meble korzystamy z technologii starych mistrzów stolarstwa. Meble wytwarzane są z litego drewna dębowego oraz innych gatunków drewna z udziałem naturalnych oklein europejskich i egzotycznych. Produkujemy meble z ciekawymi elementami zdobionymi oraz meble wykończone metodą postarzania i przecierania.

Tradycja i doświadczenie

Tradycja wykonywania mebli sądowych, gabinetowych i biurowych sięga 1878 roku (m.in. w Filii w Studzieńcu), kiedy otworzono warsztat stolarski, w którym przebywający w zakładzie wychowankowie wykonywali meble i świadczyli usługi stolarskie dla ludności. 24 stycznia 1967 roku zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości w ZP w Studzieńcu zostało powołane gospodarstwo pomocnicze, jako oddzielna jednostka ekonomiczna, której zadaniem było prowadzenie działalności szkoleniowo-produkcyjno-usługowej w tym produkcja mebli. Od 1990 roku nastąpiło rozszerzenie działalności o wykonywanie kompleksowego wyposażenia wnętrz w meble, krzesła i elementy wyposażenia biur. Meble cały czas wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników oraz uczniów.

Nowoczesne technologie i indywidualny projekt

Ponadto wykonujemy meble w nowoczesnych technologiach wg indywidualnych projektów oraz kompleksowo wyposażamy wszystkie pomieszczenia budynku w meble, krzesła i elementy wyposażenia biur. Meble produkowane w Studzieńcu od lat znajdują uznanie klientów o wyszukanych potrzebach i oczekiwaniach. Znajdują się m.in. w prestiżowych wnętrzach Ministerstwa Sprawiedliwości oraz innych instytucji państwowych, muzeach oraz u osób prywatnych.

Wytwarzamy na zamówienie meble gabinetowe z litego drewna dębowego, drewna olchowego, drewna bukowego, drewna czereśniowego oraz innych gatunków drewna z udziałem naturalnych oklein europejskich i egzotycznych. Blaty ze względu na właściwości fizyczne drewna wykonane są z płyty wiórowej fornirowanej naturalną okleiną z doklejkami z litego drewna. Na życzenie klienta możemy wykonać blaty z litego drewna.

W fazie projektowania uwzględniamy architekturę wnętrza budynku i jego historię dopasowując styl mebli do miejsca ich przeznaczenia. Wykonujemy sale rozpraw stylowe i nowoczesne.

Oprócz typowych mebli sądowych takich jak stoły sędziowskie, fotele sędziowskie, stoły dla stron, ławy dla oskarżonych, pulpity dla świadków, ławki dla stron, ławki dla publiczności wyposażamy sale rozpraw w balustrady, przegrody. Dla wielu klientów wykonaliśmy okładziny ścian kasetonami drewnianymi dostosowanymi do wyglądu i charakteru mebli. Ponadto przy salach rozpraw wykonywaliśmy pokoje narad sędziów, również dostosowane do wyglądu i charakteru sal rozpraw.

Konstrukcja naszych mebli wykonana jest z litego drewna dębowego w I klasie jakości. Ze względu na właściwości fizyczne drewna blaty i półki pod klawiaturę wykonujemy z płyty wiórowej okleinowanej dwustronnie fornirem dębowym. Krawędzie tych elementów zabezpieczone są doklejką z litego drewna dębowego.

W technologii naszych mebli nie dopuszcza się klejenia drewna na długość (mikro wczepy), nie stosujemy również zamienników płycin: płyty MDF lub płyty wiórowej fornirowanej okleiną dębową. Wyroby nasze wykończone są powłokami lakierniczymi spełniającymi wymogi jakościowe i higieniczne.

Dodatkowo nasza oferta zawiera również meble sądowe wykonane z płyt wiórowych oklejanych dwustronnie fornirem dębowym, które również zyskały uznanie wśród odbiorców.

Uzupełnieniem naszej oferty są młotki sędziowskie.

Zamawiając meble sądowe w naszej firmie możecie Państwo skorzystać z rozwiązań, które już wykonaliśmy lub zaproponować własny pomysł na meble sądowe dostosowane do Państwa potrzeb, a my je wykonamy.